1. 9. 2019

INFORMACE PRO RODIČE

Vážení a milí rodiče dětí, které jsou členy našeho střediska,

jsme moc rádi, že jste svoje dítě (či děti) přihlásili do skautu a že jste si k tomu vybrali naše středisko. Snažíme se, abychom dětem připravili co možná nejpestřejší program, aby si skautské akce užili a třeba se ještě něco užitečného naučili. Narozdíl od jiných kroužků, na které možná vaše děti docházejí, je skaut dobrovolnická organizace, což znamená, že veškeré aktivity s vašimi dětmi děláme my, vedoucí, zdarma a ve svém volném čase.

Proto jsme velmi rádi, když nám vycházíte vstříc a dodržujete několik snadných pravidel, která vám i nám usnadňují chod střediska a nerušené prožívání dobrodružství s dětmi.

Přihlašování dětí na akce

Jsme moc rádi, když s námi vaše dítko vyrazí na výpravu – ať už jednodenní nebo celodenní. Velmi oceníme, když si naplánujete svůj volný čas s dětmi tak, aby nenarušoval termíny výprav. Těch je jen několik do roka a je škoda, když se jich děti neúčastní, protože tyto akce nejvíce utužují partu a vytvářejí společná přátelství. Navíc si také od dětí na celý víkend odpočinete:)

Termíny výprav

O termínech výprav vás vždy informujeme alespoň 14 dní dopředu. A to buď e-mailem, prostřednictvím facebooku střediska, těchto webových stránek nebo papírového „zvadla“ – tedy letáčku s veškerými informacemi o chystané akci, který dáváme dětem na schůzkách.

Doporučujeme sledovat všechny komunikační kanály, abyste měli skutečně přehled, kam se s dětmi chystáme a nic vám neuteklo.

Přihlašujte děti včas.

Na pozvánce na akci je vždy uveden kontakt na vedoucího, který s dětmi jede na výpravu a datum a čas, do kdy je možné dítě na výpravu přihlásit. Tento čas, prosím, vždy respektujte.

Potřebujeme znát přesné počty účastníků dostatečně dopředu, abychom mohli obstarat jídlo, pomůcky a připravit program. Později přihlášené děti proto na výpravu nebudeme moci vzít.

Kontaktujte vždy jen vedoucího, který je uvedený na pozvánce!

Jen tento vedoucí má veškeré informace k výpravě a hlídá seznam účastníků.

Omlouvání dětí ze schůzek a výprav

Pokud víte, že se vaše dítě nebude moci zúčastnit výpravy, nezapomeňte o tom vždy informovat příslušného vedoucího a to ideálně alespoň několik dní předem. Pokud se stane neočekávaná událost v den výpravy, například dítě náhle onemocní, vždy informujte vedoucího, že se dítě akce nezúčastní, ať na něj zbytečně nečekáme na místě srazu.

Nemůže-li se vaše dítě zúčastnit výpravy, neprodleně o tom informujte vedoucí. Moc nám to pomůže při organizování akce.

Nezapomeňte opět kontaktovat pouze vedoucího, který je uvedený na pozvánce! Jen ten je v danou chvíli nepochybně s dětmi na místě a může situaci ihned řešit.

Pokud se vaše dítě nemůže zúčastnit pravidelné schůzky, budeme rádi, když jej také dopředu omluvíte, abychom tomu mohli přizpůsobit program. V tomto případě vždy kontaktujte přímo konkrétního vedoucího vašeho dítěte – pokud vaše dítě chodí například do Světlušek, kontaktujte vedoucí Světlušek; navštěvuje-li družinu Mývalů, kontaktujte vedoucí Mývalů atd.

Komunikace s vedoucími

Vedoucí, prosím, kontaktujte jen v naléhavých případech nebo v případě přihlašování/omlouvání dětí ze skautských akcí.

Všichni skautští vedoucí jsou dobrovolníci. Pracujeme s dětmi bez nároku na odměnu ve svém volném čase a kromě skautování máme svoje životy. Chodíme do práce, studujeme, máme rodiny a svoje koníčky. Nemůžeme být proto dostupní 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Děkujeme, že to respektujete.

Kontaktujte vždy nejbližšího vedoucího.

To znamená, pokud vaše dítě chodí například do Světlušek, kontaktujte vedoucí Světlušek; navštěvuje-li družinu Mývalů, kontaktujte vedoucí Mývalů atd.

Nejsnazší způsob komunikace s vedoucími je návštěva klubovny po skončení schůzky, kde si můžete s vedoucími promluvit osobně, získat veškeré potřebné informace, vyzvednout si případné dokumenty, zaplatit registraci apod.

Vedoucí můžete také kontaktovat e-mailem nebo SMS zprávou. V e-mailu či smsce stručně shrňte váš požadavek a vyčkejte na odpověď. Nezapomeňte, že skautujeme ve volném čase a buďte trpěliví. Bude-li to nutné, vedoucí vám zavolá. Pokuste se, prosím, vedoucí vůbec nekontaktovat telefonicky.