Září Světlušek

Září – nový začátek

Také Vám ty prázdniny tak utekly? Tak jsme si na první schůzce alespoň zavzpomínaly, jak jsme si je užily a kde všude jsme byly. Dá se říci, že jsme procestovaly hlavně Česko křížem krážem. Dokonce jsme se třeba jen těsně minuly v kempu U zrcadlové kozy. Kde to je? Na prahu Českého ráje – u Turnova.

4. 9. Ale je nejvyšší čas si naše první setkání pořádně užít. Zuzka s Petrou přišly o něco dříve a tak pomohly nachystat vše na ČOKOBINGO. Tři stoly – tři řady barevných mističek s ovocem – tři skupinky kamarádek. A už sviští hrací kostky. Padne ti pětka? Vezmi si na talířek z mističky číslo 5 kuličku vína. Jednička jsou jahůdky, dvojka kousky hrušky, trojka banán a v mističce číslo 4 mandarinky. A co když Ti padne šestka? Vezmeš svůj talířek a u stolečku s rozpuštěnou čokoládou si ovocíčka namočíš v čokoládě a šup s nimi do pusy. Po několika kolech binga jsme od čokolády všude, ale moc jsme si pochutnaly. Jenže čeká nás ještě trochu smutnější část programu. Jako tradičně se na první schůzce loučíme se staršími světluškami, které odcházejí do skautského oddílu. Na rozloučenou si každá odnáší tradiční hrneček do skautské čajovny s obrázkem, který ji charakterizuje. Bude nás o 7 méně, chtělo by to nové posily.
Fotogalerie: https://alca-mamca.rajce.idnes.cz/Cokobingo_2019/

11.9. Hodinka před školou na Brněnské, pár rozdaných pozvánek a helemese! Na druhé schůzce je před klubovnou plno nových světlušek. Je krásně, tak si to jdeme užívat do parku. Nejprve se musíme trochu seznámit. Jak jinak než hrou. Štafetové hry v řadách končí vyrovnaným výsledkem. Vejít se ve trojici do jednoho kruhu – hračka. Čtveřice jak by smet. Ale všichni do jednoho kroužku? To už máme pořádně pošlapaný špičky a končí to valnou hromadou a velkým smíchem. Nechce se nám domů, ale před klubovnou již postávají nedočkaví rodiče. Tak příště zas!
Fotogalerie: https://alca-mamca.rajce.idnes.cz/11._9._Poprve%2C_ale_ne_naposledy/

18.9. Sluníčkový den – Začínáme venku, když svítí sluníčko. Ještě si nepamatujeme všechna jména a tak si každá z nás napíše na kolíček svou přezdívku či jméno. To nás inspiruje k několika seznamovacím hrám s vylosovanými kolíčky. Teď už si jména docela pamatujeme, ale chtělo by to dozvědět se o sobě něco více. V klubovně se dělíme do náhodných skupinek okolo tří stolů. Na obrovský papír malujeme doprostřed kolo. Ve skupinkách se rozjíždí čilé povídání, co mají kamarádky společného. Když na něco přijdou, radostně to napíší dovnitř kruhu. Kromě toho, že třeba rády plavou nebo baští špagety,či mají potíž s úklidem, zjistila jedna skupinka, že se všechny narodily v březnu. To je povedená jarní partička, co?!
Tak jsme zjistili, co máme společného. Ale sluníčko má i své paprsky. A na ty zase píšeme, v čem jsme každá jedinečná, co umíme jiného, než ostatní, co jsme zažily jen my. No schválně: Kdo jste si pohladil klokana nebo máte doma hada? Věřili byste, že máme mezi sebou sestřičku, která nemá ráda pizu, kolu ani zmrzku?!
Fotogalerie: https://alca-mamca.rajce.idnes.cz/18.9._19_Slunickovy_den/

25.9. Poštovní den dneska máme, hejbni kostrou začínáme! Dnes byla Alča Mamča ve svém živlu. Stále sice opakuje, že na poštu by už nešla, ale ze zápalu je vidět, že je jí toto téma blízké. Vždyť na to má školy, včetně vysoké! Došly jsme sice k závěru, že SMSka je mnohonásobně lacinější než dopis či pohlednice, ale pozdrav či přání ve schránce udělá daleko více radosti. Ale není to jen tak, trefit adresu do správných řádků a nepoplést, kam nalepit správně známku. Tak jsme si to vyzkoušely v praxi. A dopadlo to skvěle!
K dorozumívání patří i umět se vymáčknout. Zahrály jsme si tedy známou hru podle televizního vzoru – Kufr. Hádání slov podle nápovědy nás úplně pohltilo. Tak ještě trochu proběhnout a schůzka je zase fuč! A s ním i celé září. Příští schůzka je už definitivně podzimní.
Fotogalerie: https://alca-mamca.rajce.idnes.cz/25.9._Postovni_den/

Tento záznam byl publikován v KRONIKA . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *